Kodėl cypia diržas? Ar verta nerimauti? - Autura

Kodėl cypia diržas? Kokios su tuo susiję problemos ir ar verta nerimauti?

Kodėl cypia diržas? Kokios su tuo susiję problemos ir ar verta nerimauti?

Pagrindinis variklio diržas arba paskirstymo diržas. 

Paprastai pagamintas iš sintetinės gumos, su dantytu vidiniu paviršiumi, paskirstymo diržas yra toks daiktas kuris dėvisi ir turėtų būti reguliariai keičiamas, kad būtų išvengta jo trūkimo - tai būtų didelė bėda praktiškai bet kuriam varikliui. Diržo užduotis yra valdyti variklio vožtuvų atidarymą ir uždarymą, pasukant skirstomąjį veleną ir alkūninį veleną tinkamu greičiu. Diržas turi būti tinkamai sumontuotas t.y per daug laisvas blogai, per daug įtemptas irgi blogai. Teisingą įtempimą palaiko įtempėjai, kurie turėtų būti reguliariai tikrinami ir pakeičiami. Kai diržas nusidėvi tą galima suprasti vizualiai apžiūrėję diržą, pavyzdžiui atsiradę įtrūkimai, diržas sukietėjęs, kiti nusidėvėjimo požymiai.

Žinoma kas vizualiai apžiūrinėjate diržą?? Retas kuris. Taigi be viso to, galite išgirsti cypiantį garsą, kuris gali būti įspėjimas apie esančią problemą. 

Cypia diržas kokios problemos?

Kartais cypiantis triukšmas kyla ne dėl pačio paskirstymo diržo, o greičiau pvz. paskirstymo diržo įtempiklio ar laisvos eigos skankabos, ar skriemulio kokio. Bet kuris iš šių dalykų gali sukelti cypimą. Jeigu juos patikrinus matote, kad su jais viskas gerai tuomet problema gali būti ir pats paskirstymo diržas. Tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus :

  • Diržo užteršimas nešvarumais, tapalu, dulkėmis

Kartais, kai paskirstymo diržas yra užterštas alyva ir nešvarumais, jis sukelia cypimą. Apžiūrėkite diržą ir įsitikinkite, kad jis nėra tepaluotas ar aplipęs purvu. Jei pastebėsite, kad paskirstymo diržas yra nešvarus pirmiausia reikia nustatyti priežastį kaip tie nešvarumai patenka ant diržo ir pasistengti ją pašalinti. Tuomet jeigu diržas nesusidėvėjęs ir nepažeistas jį reikėtų nuvalyti ir uždėti iš naujo.

  • Neteisingas paskirstymo diržo montavimas

Cypiantį diržą galite priskirti ir prie mechaniko klaidų. Yra tikimybė, kad paskirstymo diržas nebuvo tinkamai sumontuotas. Diržas gali būti neteisingai uždėtas. Taip pat gali būti įtemptas per stipriai arba atvirkščiai per laisvas.

  • Neteisingas paskirstymo diržo dydis

Paskirstymo diržas gali būti per platus, per siauras, storas arba plonas. Geriausias būdas išsiaiškinti, ar jūsų paskirstymo diržas yra tinkamas, ieškoti informacijos pagal diržo numerį. Diržas turėtų būti tinkamas jūsų automobilio varikliui. Tokia klaida gana reta, bet tikrai įmanoma ypač jeigu keičiate diržą pas neaiškius "meistrus".

Kada reikia keisti variklio diržą?

Dažniausiai paskirstymo diržas keičiamas kas 75.000km - 100.000km arba kas 5metus. Gali būti keičiamas ir anksčiau priklausomai nuo situacijos. Taip pat diržo keitimo metu dažniausiai keičiamos ir kitos susijusios dalys - įtempėjai, vandens pompa ir t.t 

Jeigu gebate paskirstymo diržo keitimo darbus atlikti pats, mūsų el.paruodutvėje galite įsigyti reikalingų detalių ar iškart paruoštų komplektų. Žiūrėkite čia.

 

Auturoje atliekamas profesionalus diržų keitimas. Dažniausiai vietoje turime originalias dalis keitimui. Daugiau apie šią paslaugą rasite čia.

Daugiau naujienų